| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Pet Snacks |
| Suitable for: | Dog |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency



| Product Name | Steamed Chicken Breast |
| Shelf Life | 18 months |
| Main Ingredients | Chicken Breast |
| Packing | 100g/bag |
| Product Feature | Hot Selling Low Price |
| Applicable varieties | Dog Cat |
| Main Ingredient |
|
| Crude Protein |
>35% |
| Crude Fat |
<3% |
| Crude Fiber |
<1% |
| Water |
<10% |
|
Grey Ash
|
<5% |
| Puppy | 30g/day |
| Adult | 100g/day |



