|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Pet Snacks |
| Suitable for: | Dog |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| 1.Product name | Drying Rabbit Leg |
| 2.Main ingredients | Rabbit Leg |
| 3. Packing | 1kg/bag,2.5kg/bag |
| 4. Shelf life | 6 months |
| 5. Product Usage | Going out to interact,dog training rewards,teething and greedy,rich nutrition |
| Crude protein | 50.48% MAX |
| Crude fat | 26.3% MAX |
| Calcium | 3.66% MAX |
| Moisture | 9.2% MAX |
| The recommended daily feeding amount | |
| Subminiature dog | 0-15g |
| Small dog | 15-30g |
| Medium-sized dog | 30-45g |
| Large dog | 45-60g |
COMPANY PROFILE: