|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Pet Snacks |
| Suitable for: | Dog |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| 1.Product name | Duck and cowhide roll |
| 2.Main ingredients | Duck |
| 3. Packing | 1kg/bag |
| 4. Shelf life | 12 months |
| 5. Product Usage | Grinding teeth, rich nutrition,, toughness, relief breath, training pet |


| Crude protein | ≤78% |
| Crude fat | ≤4% |
| Crude ash | ≤3% |
| Crude fiber | ≤1% |
| Moisture | ≤18% |
| The recommended daily feeding amount | |
| Subminiature dog | 0-15g |
| Small dog | 15-30g |
| Medium-sized dog | 30-45g |
| Large dog | 45-60g |