| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Pet Snacks |
| Suitable for: | Dog |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| 1.Product name | Cheese |
| 2.Main ingredients | Whole milk powder blueberry cranberry |
| 3. Packing | 1kg/bag,100g/bag and 2.5kg/bag |
| 4. Shelf life | 12 months |
| 5. Product Usage | Going out to interact,dog training rewards,teething and greedy,rich nutrition |
| Crude protein | ≤65% |
| Crude fat | ≤3.5% |
| Crude ash | ≤3.8% |
| Crude fiber | ≤1% |
| Moisture | ≤22% |
| The recommended daily feeding amount | |
| Subminiature dog | 0-15g |
| Small dog | 15-30g |
| Medium-sized dog | 30-45g |
| Large dog | 45-60g |
COMPANY PROFILE: