| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Pet Snacks |
| Suitable for: | Dog |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency



| Product Name | Hollow rawhide pressedbone with chicken puree |
| Shelf Life | 18 months |
| Main Ingredients | Rawhide Chicken |
| Packing | 250g/bag |
| Product Feature | Hot Selling Low Price |
| Applicable varieties | Dog |
| Main Ingredient |
|
| Crude Protein |
>63.1% |
| Crude Fat |
>6.9% |
| Crude Fiber |
<0.3% |
| Water |
<15.3% |
|
Grey Ash
|
<2.5% |
| Puppy | 40g/day |
| Adult | 80g/day |





